Kontrolor štípače lístků. Značka hledáme

Představte si jednoduchou situaci. Potřebujete se lodí dostat z místa A do místa B. Jak by to asi mohlo proběhnout? Koupíte si lístek, odbavíte zavazadlo, projdete kontrolou, nalodíte se a jedete.

Jak to ale vypadá ve filipínském podání? Přijdete k prvnímu okýnku, kde zaplatíte. Paní si vás podle občanky zapíše na seznam a dá vám jízdenku. Přejdete k druhému okýnku, kde od jiné paní dostanete palubní lístek s číslem sedadla. Pokračujete ke třetímu okýnku. Tady zaplatíte poplatek za terminál.

Pak už zbývá jen přejít ke kontrole. Další zaměstnanec vás odnaviguje k tomu správnému pásu, jiný zkontroluje váš lístek a dva zkontrolují ještě vás. Lahev s vodou nebo jinými tekutinami pak projde skenerem bez povšimnutí.

img-6835

Hurá, konečně se dostáváte k odbavení zavazadel. Samozřejmě, odnesete si odtud další lístek. Jeden člověk vám ho vydá, další nalepí na zavazadlo a ostatní dva vám batoh odnesou na palubu. Cestou potkáte ještě pár navigátorů, člověka, který je dedikovaný k tomu, aby držel dveře, a dva až tři gentlemany, kteří pasažérům pomáhají do lodi…

5c23dc0f-f609-4ff1-a26c-d27d42fce3a4 (1)

Myslím, že návštěva Filipín může být inspirací pro všechny, kteří se právě rozhodují, jakým směrem se vydat na své kariérní dráze nebo pro ty, kteří zrovna hledají uplatnění na pracovním trhu. Objevili jsme tu totiž celkem dost nových, naprosto neužitečných profesí, kterým se ovšem nedá upřít jejich nápaditost. Může z vás být:

  • Kontrolor štípače lístků v autobuse

Během jízdy autobusem musí na palubě být minimálně tři členové posádky. Řidič. Člověk, který vám prodá lístek a chybět nesmí ani člověk, který nad ním celou dobu stojí a pak to po něm zkontroluje.

  • Odháněč much

Tahle profese je podle mého názoru dost kreativní a nabízí velký potenciál k získání různých rekvalifikací. Je totiž dost dobře možné, že na odhánění much z ryb a ovoce budou potřeba minimálně dva lidi.

  • Držák cedulí

Protože chodící cedule je lepší než stojící.

Většina Filipínců tvrdí, že jsou v práci spokojení. Jak jste na tom vy? Baví vás to, co děláte?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s